![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9308017
*
nr 930 8017
Spegel
förgylld, höjd: 60
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 december 2014
kl 19:08:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/12 00:38:50
1
100 kr
12/12 09:19:41
2
350 kr
12/12 13:09:30
3
300 kr
12/12 13:09:31
2
350 kr (Budbetjänt)
12/12 13:10:22
3
500 kr
13/12 19:52:01
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 930 8017
Spegel
förgylld, höjd: 60
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 december 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/12 00:38:50 | 1 | 100 kr |
12/12 09:19:41 | 2 | 350 kr |
12/12 13:09:30 | 3 | 300 kr |
12/12 13:09:31 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
12/12 13:10:22 | 3 | 500 kr |
13/12 19:52:01 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53